bg31

 

Każdy nauczyciel wie jak ważne dla klasy są wyjazdy integracyjne i edukacyjne. Jest to dla wychowawców nieoceniona skarbnica wiedzy na temat uczniów, dla uczniów zaś możliwość nawiązania relacji między sobą, a także zdobycia wiedzy w sposób jakże inny od klasycznego, a co za tym idzie, bardziej skuteczny. Ciekawsza będzie bowiem lekcja historii w skansenie czy muzeum lub lekcja przyrody, podczas której można własnoręcznie pobrać próbki do badań, a następnie te badania przeprowadzić. Nasz klub oferuje młodzieży szkolnej wyjazdy integracyjne i edukacyjne niemal w każdy zakątek naszego kraju.

We współpracy z nauczycielami i psychologami opracowaliśmy programy kilkudniowych wyjazdów znanych popularnie jako zielone lub białe szkoły. Podczas takich wyjazdów główny nacisk położony jest na integrację zespołu klasowego ze sobą i z wychowawcą, dlatego też w każdym z naszych programów znajdziecie Państwo zajęcia sportowe i integracyjne.

 

DSCN0956DSCN1257DSCN04191

Bardzo ważna jest także edukacja, dlatego też ukierunkowaliśmy nasze programy na historię, kulturę, przyrodę danego regionu. W zależności od miejsca realizacji zielonej szkoły oferujemy warsztaty historyczne (w muzeach w Oświęcimiu, Sztutowie, Malborku), warsztaty przyrodnicze (zajęcia z mikroskopami, zajęcia w rezerwatach przyrody, m.in. w największym w Europie rezerwacie czapli siwej, zajęcia na ścieżkach edukacyjnych). Zdajemy sobie także sprawę, że elementem każdego wyjazdu musi być też odrobina zabawy i dlatego w naszych programach ważne miejsce zajmują zajęcia sportowe, zajęcia muzyczne (zarówno wokalne jak i taneczne), gry i zabawy terenowe.

Zielone szkoły realizujemy na Mazurach, w górach (Bieszczady, Tatry) oraz nad morzem.

W sprawie szczegółów programowych wyjazdów integracyjnych, czy zielonych szkół, prosimy o kontakt telefoniczny, lub mailowy. Każdy wyjazd jest bowiem traktowany indywidualnie a program układany wspólnie z wychowawcą klasy po to, aby precyzyjnie odpowiadał na potrzeby konkretnego zespołu klasowego.

To Top